Po Hantuchovej na Australian Open skončila aj Rybáriková

15.01.2013 Celý región

Melbourne 15. januára (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková ani na piaty pokus neprešla cez prvé kolo dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Zverenka trénera Petra Hubera prehrala so Španielkou Garbine Muguruzzovou-Blancovou po obrovskej takmer štvorhodinovej trojsetovej dráme 6:4, 1:6 a 12:14. V rozhodujúcom dejstve nevyužila vedenie 5:3, v koncovke nepremenila tri mečbaly. Rybáriková tak v druhom kole nevyzve tretiu nasadenú Američanku Serenu Williamsovú, ktorú mnohí odborníci považujú za najväčšiu favoritku na zisk cennej trofeje. Bývalá svetová jednotka v 1. kole deklasovala Rumunku Edinu Gallovitsovú-Hallovú 6:0, 6:0, v závere zápasu si však podvrtla pravý členok.

O osude prvého setu duelu medzi Rybárikovou a Muguruzzovou-Blancovou rozhodol piaty gem, v ktorom Slovenka prelomila súperkino podanie. Druhé dejstvo bolo jasnou záležitosťou Španielky, Rybáriková v ňom uhrala jediný gem až za stavu 0:5. V treťom sete Slovenka nevyužila vedenie 3:0 ani 5:3. Za stavu 8:7 nepremenila pri podaní súperky mečbal, pri 9:8 ďalšie dva a v 20. geme prišla strata servisu. Rybáriková v ďalšej hre odvrátila dva mečbaly, vyrovnala na 11:11, no v dramatickej koncovke napokon slávila úspech Španielka. Za stavu 12:12 sa jej podaril rozhodujúci brejk a pri vlastnom podaní následne premenila v poradí tretí mečbal. Rybáriková v novej sezóne stále čaká na prvé víťazstvo, na úvodnom turnaji sezóny v novozélandskom Aucklande nestačila na Belgičanku Yaninu Wickmayerovú.